KONST / Litografier / Färglitografi 12699045
nr 1269 9045
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stilleben med Citroner och blommor. Signerad, numrerad 365/375. Motivet: 47x55 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 19:58:50
16/8 11:06:57